Sklep internetowy – warto wiedzieć.

W tym artykule przedstawię wady i zalety posiadania własnego sklepu internetowego oraz rozwiązanie, które zdecydowanie zmniejsza ilość wad i zwiększa liczbę zalet co jednocześnie przełoży się na efekty Twojego biznesu!

Każdy doskonale zdaje sobie sprawę, że otwarcie własnej firmy i handel jest fajny. Daje sporo swobody, ale wiąże się także ze zwiększonym zakresem obowiązków. Samo posiadanie firrmy to nie wszystko – trzeba się też pokazać klientom zatem po otwarciu działalności handlowej kolejnym krokiem jest reklama.
I tutaj każdy zna standardowe formy reklamy swojego biznesu (ulotki, billboardy przy drogach, bannery na płotach, plakaty itp.)

Coraz więcej właścicieli próbuje własnych sił (często popełniając duże błedy i “przepalając budżet”) w promocji swojej firmy i reklamie w internecie ( Facebook, Instagram, Google, strona internetowa, blog). Tak – to wszystko absolutnie ma sens – pod warunkiem, że jest profesjonalnie przygotowane zgodnie z regulaminami danych platform i prawem. Należy także pamiętać o analityce i monitorowaniu efektywności kampanii reklamowych.

Niestety często właściciele firm otwierając swój sklep internetowy są przekonani, że to jest strzał w dziesiątkę bo tak im powiedzieli programiści i firmy sprzedający te sklepy internetowe. Zapominają o tym, że posiadając swój sklep internetowy trzeba także o niego dbać.

Mam e-sklep i co dalej?

Jeśli już posiadasz swój sklep opublikowany w internecie (jakakolwiek platforma sprzedażowa) zadbaj o to, aby przyciągać do niego swoich klientów.

Obecna sytuacja najlepiej pokazuje, że nie można się ograniczać z handlem tylko do offline, czyli sklepu stacjonarnego (firmy).

W strategii biznesowej KAŻDEJ firmy powinien być punkt, przewidujący sprzedaż i kontakt (komunikacja) z klientami przez internet.

Dobrze przygotowany sklep internetowy (czy też miejsce, gdzie klienci mogą kupować Twoje usługi i produkty) to

  1. miejsce, gdzie możesz klientowi pokazać swoje produkty i usługi. Ich specyfikację oraz ceną i ewentualnie dodatkowe warunki transakcji.
  2. miejsce, gdzie klient będzie mógł porozmawiać z Tobą i gdzie możesz rozwiać wszelkie wątpliwości dot produktu/usługi/transakcji (opieka posprzedażowa/ posprzedażna).
  3. miejsce, gdzie TY będziesz mógł zdobywać rekomentacje od swoich klientów (to bardzo ważna wartość dla Twojego biznesu),

Sklep internetowy nie musi być piekny, najwazniejsze, żeby był użyteczny dla klientów i dla Ciebie. Nie musi kosztować tysiące, dziesiątki tysięcy złotych. Wystarczy proste rozwiązanie, które z powodzeniem można stworzyć przez WordPress’a i dodatek woocommerce.

Mam gotową platformę ecommerce – nie mam klientów.

Masz już całą ofertę produktów umieszczoną na swoim sklepie internetowym. Masz już podpięte płatności elektroniczne, żeby klienci mogli online płacić za paczki. Masz już rozwiązany temat transportu – podpisana umowa z firmą przewozową. ŚWIETNIE!

Nawet masz ludzi do obsługi zamówień – lub sam będziesz to robić! Genialnie!

Ale teraz najważniejsze – JAK KLIENCI BĘDĄ DOWIADYWAĆ SIĘ O TWOJEJ OFERCIE? Sprzedajesz lokalnie? Czy na cały kraj?

POKAŻ SIĘ! TO JEST WŁAŚNIE POCZĄTEK…

Odpowiedzialność za pokazanie się klientom spada na…

PLAN MARKETINGOWY…

…który będzie określał ile pieniędzy będziesz przeznaczać na reklamę swojego sklepu internetowego. Gdzie i w jaki sposób będziesz docierać do swoich klientów. W jaki sposób chcesz prowadzić komunikację ze swoimi klientami. W jaki sposób będziesz się przypominać swoim klientom? Czy Cię łatwo znajdą?

W poprzednich artykułach pisałem o tym, że Twoja strona WWW powinna być Twoim centrum dowodzenia jeśli chodzi o działania marketingu online. Tam powinieneś mieć zainstalowane narzędzia, które dadzą Ci jasny obraz tego, w którym kierunku idzie Twój biznes online i skąd przychodzą Twoi klienci. To wymaga naprawdę sporo czasu, wiedzy i doświadczenia a często także “wyczucia” i ciągłych testów.

Brzmi zniechęcająco i kosztownie?

Galeria handlowa online – rozwiązanie “all in one”.

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

Tak wiem, górnolotne słowa, jednak sposób działania galerii handlowych jest efektywny. Właściciel galerii udostępnia sprzedawcom miejsce, w którym mogą prowadzić swój biznes i przyjmować klientów. Dostarcza także dodatkowe usługi. W obowiązku właściciela galerii jest to, żeby klienci chętnie przychodzili i kupowali. Dlatego też organizowane są cykliczne imprezy okolicznościowe i promocje.

My stworzyliśmy galerię handlową ONLINE! “all in one – for all”

Nie musisz wydawać tysięcy złotych na uruchomienie, obsługę i promocję własnego sklepu internetowego. My to robimy za Ciebie!

Pierwsza pilotażowa galeria handlowa online powstała dla miasta Ostrowa Wielkopolskiego www.galeriaostrow.pl. Tutaj firmy płacąc niewielki abonament, mogą się wspólnie reklamować, ale także otwierać swoje sklepy internetowe i działać wspólnie.

Taka forma współpracy wyrównuje szanse. My udostępniamy narzędzia globalne, które służą Twojemu biznesowi lokalnie.

Sprzedawaj lokalnie wykorzystując techniki globalnych, dużych sieci i sklepów internetowych.

Co zyskują klienci?

Zastosowanie takiej formy prowadzenia sprzedaży daje korzyści także Waszym klientom. Dlaczego?

Ponieważ możecie prowadzić wspólne programy lojalnościowe i szereg promocji.

Wiadomo, że jeden sklep nie jest wstanie finansowo zorganizować ciekawego wydarzenia wokół siebie. Ale jak już na to wydarzenie złoży się 10ciu sprzedawców – możecie zwiększyć liczbę odwiedzin w swoich sklepach lokalnych jak i online.

To co? Widzimy się #NaGalerii?

pozdrawiam i do zobaczenia – Mariusz Brandt


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *