kupione lajki nie działają

NIE WOLNO! NIE! I już!

Jeśli kusiło Cię kiedyś, aby kupić fanów na swoją stronę firmową na Facebook – idź się przewietrz, wróć i zacznij działać! NIE WOLNO KUPOWAĆ LAJKÓW! NIEEeeee!! Dlaczego? Wyjaśniam poniżej.

Po pierwsze trzeba się zastanowić, dlaczego chcemy mieć więcej lajków na naszym firmowym FP? 🙂 Żeby ładnie wyglądało?

Teraz odpowiedzmy sobie na kolejne pytanie? Po co uruchamiamy fanpage na Facebook? Żeby się prześcigać z “konkurencją”, która ma tych lajków więcej? Czy chodzi nam raczej o dobrą komunikację z naszymi klientami (fanami naszej marki)?

Fanpage na Facebook jest po to, aby klienci mogli nas znaleźć, aby mogli w łatwy sposób komunikować się z nami i aby mogli otrzymywać najświeższe informacje o ciekawych wydarzeniach dotyczących naszej firmy, produktu czy usługi – to są nasi fani – nie zamęczajmy ich badziewiem – SAME KONKRETY!

Teraz kwestia samego Facebooka i systemu reklamowego. Jeśli wpadniesz już na pomysł tworzenia płatnej reklamy to oczywiście dojdzie do tego, że trzeba będzie stworzyć grupę potencjalnych odbiorców i w tej sytuacji FB (łopatologicznie mówiąc) będzie wybierał użytkowników internetu na podstawie Twoich dotychczasowych fanów. Fanów, których kupiłeś z indii czy jakieś udawane konta absolutnie nie pasujące do Twojej grupy docelowej.

Jaki jest tego efekt? Przewalisz cały budżet reklamowy na wyświetlanie reklamy ludziom, których Twoja oferta wcale nie interesuje.

DLATEGO WŁAŚNIE ważne jest aby budować społeczność wokół swojej marki tylko i wyłącznie z osób zainteresowanych Twoimi usługami/produktami. To muszą być fanatycy, bardzo zaangażowani w Twoją firmę ludzie, którzy chętnie będą wchodzić w interakcję z treściami (informacje o nowych usługach, usprawnieniach, nowym designie) publikowanymi na Twoim fejsbuku 🙂

Jeśli nie czujesz się na siłach, albo po prostu nie masz czasu na to, aby swoich fanów angażować w kanałach społecznościowych – zleć to nam – my wiemy JAK i GDZIE!

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *