25.04.2022 Elon Musk na swoim Twitterze podał informację o tym, że platforma Twitter pozostanie miejscem, gdzie wolność słowa będzie miała ogromne znaczenie.

Twitter jest globalną platformą społecznościową do wymiany informacji, zdjęć, filmów, tekstu w “czasie rzeczywistym”. Konstrukcja platformy jest bardzo przyjazna oraz daje ogromne możliwości dotarcia do ogromnej liczby ludzi.

Ciekawym faktem jest jednak to, że po przejęciu Twittera, Elon Musk stał się właścicielem kont społecznościowych prawie WSZYSTKICH prezydentów, premierów, polityków “tych bardziej obeznanych” z technologią 😉 oraz sporej części mediów.

Nowy właściciel zapowiedział, że Twitter nadal będzie platformą na której istotna będzie wolność słowa ale padły także deklaracje, że będzie porzadkowanie z botów.

Osobiście uważam, że w tej sytuacji Elon Musk posiada w swoich zasobach globalny internet, własną platformę społecznościową niebezpiecznym mógłby stać się fakt, że do stworzenia czegoś unikatowego na skalę globalną, potrzebna będzie jeszcze własna waluta oraz rozproszone Państwo na własnych zasadach 🙂

No bo dlaczego niby nie?


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *